Zimné aktivity

V zimnom období sa môžete ísť lyžovať, sánkovať či snowbordovať do obľúbených lyžiarskych stredísk:

Ski Bachledova
 
Ski Strednica

Ski Strachan

Ski Jurgow, Bialka Tatrzanska (Poľsko)

Ski Tatranská Lomnica - Skalnaté pleso, Lomnické sedlo a mnohé ďalšie.

Lyžiarske stredisko Ski Bachledova sa nachádza na južnom a severnom svahu Spišskej Magury s nádhernou panorámou Belianskych Tatier. Ponúka ideálnu lyžovačku pre celú rodinu, pričom garantuje sneh počas celej zimnej sezóny. Nachádza sa tu 4-sedačka Jezersko, 3-sedačka Bachledova dolina, 5 vlekov a 10 zjazdoviek v celkovej dĺžke 9 km s rôznymi stupňami náročnosti. Okrem toho má 19 km bežeckých tratí, môžete si vyskúšať večerné lyžovanie či navštevovať lyžiarsku školu. Samozrejmosťou je ski servis a požičovňa.

Nachádza sa tu aj detský areál SUNKID a detská škôlka. SUNKID je vybavený dvomi posuvnými pásmi a kolotočom, ktorý je výborným pomocníkom pri výučbe lyžovania. Okrem toho sa deti môžu zabaviť na tubingovej a bobovej dráhe, ktorá je dlhá 1 200 m. Lyžovačka pre deti do 5 rokov je zadarmo, zvýhodnené skipasy sú pre deti od 5 do 12 rokov. 

Ski Strednica je lyžiarskym strediskom rozprestierajúcim sa na svahoch pod štítmi Ždiarska vidla a Havran. Patrí medzi najväčšie strediská v oblasti Vysokých Tatier s kapacitou až 6 000 osôb/hod. Je veľmi vhodné pre úplných začiatočníkov, odporúča sa na skupinové zájazdy a pre rodiny s malými deťmi. Počas celej zimnej sezóny je otvorená detská lyžiarska škôlka aj škola pre dospelých záujemcov.

Lyžovačka v Strachan Skicentre je vždy zárukou kvalitne upravených a pravidelne zasnežovaných svahov. V ponuke tohto strediska je denná a večerná lyžovačka a pomoc šikovných inštruktorov pre začínajúcich lyžiarov. Novinkou je trať SKICROSS s terénnymi úpravami (skoky, vlny, klopené zákruty) a pre malých kaskadérov je vhodná trať „Fun & crazy“.

V blízkosti obce Ždiar sa ešte nachádzajú lyžiarske svahy Krasuľa, Bachleda, Ski Bekeš a Ski Monkova dolina. Okrem lyžovania sa dá v zime využiť voľný čas aj na jazdu konským záprahom v kočoch.