Letné aktivity

V rámci letných činností Vám ponúkame v našom areáli príjemné letné posedenie s rodinou v altánku. Podvečer si môžete opekať pri ohnisku a príjemné Vás schladí osviežujúci vzduch od blízkej rieky Belá. Počas dňa si môžete naplánovať túry v rámci Belianskych Tatier a Spišskej Magury.

Belianske Tatry sú národnou prírodnou rezerváciou, pričom sa začínajú vrchom Rodová (760 m n. m.) nad Javorinou a končia sa Kobylím vrchom (1 108 m n. m.) nad Tatranskou Kotlinou. História tohto miesta hovorí, že najskôr sem chodievali pastieri pásť svoje stáda, neskôr sa tu usídlili pytliaci kamzíkov a svišťov. Svoje významné obdobie tu mala aj zlatá horúčka, kedy sem chodili hľadači pokladov, hlavne do okolitých jaskýň. V súčasnosti je pre turistov povolená trasa náučných chodníkov Monkova dolina – Kopské sedlo. Do Monkovej doliny sa dostanete po zelenej značke so začiatkom pod Širokým sedlom a dĺžka tohto turistického chodníka je 3 km. Z Monkovej doliny sa môžete prejsť do Širokého sedla a ak vládzete, môžete pokračovať cez Kopské sedlo do Doliny Bielej vody. Vytrvalci sa môžu tešiť na jedinú vysokohorskú chatu Belianskych Tatier – Plesnivec (1 290 m n. m.).

Turistický pochod môžete absolvovať aj do Javorovej doliny a Zadných Meďodolov. Azda najzaujímavejším výstupom v Belianskych Tatrách je štít Muráň (1 890 m n. m.), ktorý sa hrdo vypína ponad Muránsku poľanu. Kedysi, ešte za dávnych čias kniežaťa Hohenloha, sa tu chovali kozorožce.

Kto sa chce v lete trochu schladiť a nadýchať sa liečivého vzduchu, mal by zájsť do Belianskej jaskyne. Vznikla z vápencov ich koróziou a následne eróziou vôd z topiaceho sa snehu a ľadu. Jej dĺžka je 3 641 metrov a poznali ju zlatokopi už začiatkom 18. storočia. Mnoho rokov sa však utajovala jej existencia. Osvetlená je od roku 1896 a v súčasnosti je z nej sprístupnených viac ako 1 000 metrov.

Ak máte chuť zájsť ešte ďalej, môžete si urobiť výlet do Tatranskej Lomnice a vyviezť sa lanovkou až na Lomnický štít. Takisto máte možnosť navštíviť viaceré vysokohorské chaty - Tériho chatu, Zbojnícka chatu, Zamkovského chatu či Rainerovu chatu.

Pre vodných dobrodruhov táto oblasť ponúka splav horskej rieky Dunajec na pltiach, pričom najbližšie prístavisko pltí je Červený kláštor. Ak si však chcete zaplávať, v tejto oblasti je mnoho skvelých termálnych kúpalísk a komplexov. Azda najznámejšie je stredisko Aquacity Poprad, kde sa okrem bazénov môžete vyblázniť na tobogánoch, alebo sa tešiť z pravidelnej svetelnej šou. Okrem toho sa môžete okúpať v Termi Baňa, na termálnom kúpalisku Vrbov alebo v Poľsku v Termy Bukovina.

Milovníci histórie môžu navštíviť hrad Stará Ľubovňa, kaštieľ Strážky, Spišský hrad či historické mesto Levoča. Turisticky atraktívne je aj známe poľské mesto Zakopane, kde si môžete kúpiť nejaký šperk z jantáru, povoziť sa v koči ťahanom koníkmi, ale určite nesmiete zabudnúť ochutnať nejakú poľskú špecialitu. Za nákupmi môžete ísť ešte aj do poľského trhového mesta a minúť aj zvyšok peňazí v Nowom Targu.